Jedná se o prodej řadového patrového zděného rodinného domu o obytné ploše 199 m2 o velikosti 5+kk se dvěma parkovacími místy za domem nacházející se ve středu obce Velešovice s velmi dobrou dopravní dostupností nejen do Brna.

Dispozice:

přízemí – vstupní chodba, obývací pokoj, kuchyňský kout s plně vybavenou moderní kuchyňskou linkou, samostatná toaleta, koupelna s vanou, umyvadlem a místem na pračku a sušičku, jídelní kout – výstup na malou terasu, ze které se dostaneme do pracovny majitele, vedle ní je i samostatná koupelna s vanou, umyvadlem a toaletou, patro – tři samostatné prostorné pokoje, nad tím je plnohodnotný půdní prostor. Dům také disponuje sklepem a technickou místností s novým kotlem.

Rekonstrukce:

2010 – nová střecha a vnitřní schodiště
2014 – nová fasáda domu, nové vnitřní stěny a podlahy
2017 – sklep, podřezání domu a nová přípojka plynu
2018 – nové stěny a podlahy v pokojích v patře, nová elektřina a voda dotažená na zahradu, výstavba posezení na zahradě
2020 – příprava na pitnou vodu na zahradu, podlaha v domě vybraná do 40 cm hloubky, nová izolace podlah a nové podlahové vytápění, nové elektrické rozvody, sjednocení výšek stropů a jejich izolace, nové vestavné osvětlení a odvětrávání, výměna části komína a výměna kotle, nová kuchyňská linka na míru, nový nábytek do chodby domu a koupelny

Reálné náklady na provoz domu jsou do 50.000 Kč/rok (1.700 elektřina + 1.500 plyn + 300 internet + 600 voda = 4.100 Kč/měsíc).

Za domem přes cestičku se nachází zahrada o výměře 176 m2 s posezením a kůlnou. To vše slouží uživatelům domu nejen ke skladování materiálu a všeho potřebného, ale také k jejich relaxaci a odpočinku. I v této části nemovitých věcí nalezneme elektřinu a vodu. V případě zájmu je možná koupě další zahrady v obci o výměře 437 m2.

Vybavenost obce:

základní škola 1.-5. třída, kostel svaté Barbory, kaple svatého Jana Nepomuckého, restaurace, dva tenisové kurty, fotbalové hřiště a hřiště s umělým povrchem pro volejbal, nohejbal a basketbal.

Průkaz energetické náročnosti budovy: třída D méně úsporná (informace z roku 2013 před všemi rekonstrukcemi). Uvolnění nemovitých věcí dohodou – následné bydlení majitelů domu již je vyřešeno.